Biz Kimiz

BİZ BİR AİLEYİZ

Özel Ataşehir Metin Dede Anaokulu olarak bizler; bir dede, bir anneanne, öğretmenler, personeller, veliler ve torunlardan oluşan büyük bir aileyiz.
Eğitimci bir dedenin ve anneannenin çocuklar için iyi bir eğitim hayalinden ortaya çıkan ve çocuklardan ilham alan okulumuzda koşulsuz sevgi ile öğrenen mutlu çocuklar yetiştiriyoruz.

 

21. yüzyıl, teknolojinin hızla geliştiği ve değiştiği, kodlama, yapay zekâ, endüstri 4.0 vb. kavramların literatürde yerini aldığı bir çağ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu çağa entegre olmak, bireysel yeteneklerin etkin kullanımının yanı sıra sürekli öğrenmeyi de beraberinde getirmektedir. Bireyin gelişimi, dünyaya geldiği andan itibaren bulunduğu sosyal çevre ile başlamakta ve erken çocukluk döneminde şekillenerek gelişmektedir.
İnsan yaşamının en kritik dönemi (0-6 yaş) erken çocukluk dönemidir. Öğrenmenin ve gelişimin en hızlı olduğu bu dönemde çocuğun; sosyalleşmesi, kişiliğinin oluşması ve şekillenmesi, temel bilgi ve becerilerin kazanılması, yeteneklerinin gelişimi, öğrenme ekosisteminin bir parçası olan uygun öğrenme ortamları ve bunu sağlayacak eğitim kadroları ile mümkündür.

Bu amaçla; eğitimci ve eğitim gönüllüsü bir aile olarak geleceğimiz olan sevgili çocuklarımızın gelişimlerine destek vermek ve becerilerini geliştirmek amacı ile erken çocukluk dönemi eğitimi veren, her bir çocuğa dokunabileceğimiz küçük ve kolay ulaşılabilir okul hayalimizi ATAŞEHİR de hayata geçirdik.

İstedik ki okulumuzda öncelikle sevgi ve hoşgörü ön planda olsun. Tüm okul paydaşları ile birlikte ekosistemin bir parçası olalım. Birlikte tasarlayıp, birlikte hayata geçirelim. Tüketmekten öte tasarlayan, üreten, paylaşan ve bunun mutluluğunu yaşayan bir aile olalım.
Bu hayalimizi; bizi tanıyan, bize güvenen ve birlikte olmaktan keyif alan anne – babalarımız ve çocuklarımızla kısa sürede başardık.
En önemlisi de sevgili çocuklarımızın hissettikleri ve hissettirdikleri sevgileridir. Çocuklarımız tarafından bizlere sevgilerinin göstergesi olarak söyledikleri Nurten Anneanne ve Metin Dede hitabı okulumuzun isminin belirlenmesinde etkili olmuştur. Onlarla karşılaştığımız her ortamda gösterdikleri ‘’METİN DEDE’’ sevgi hitapları tüm okul paydaşları arasında kabul gördü.

 

Biz inanıyoruz ki, sevgili çocuklarımızla olan iletişimin temelini “KOŞULSUZ SEVGİ” oluşturmaktadır.
METİN DEDE ANAOKULU ismi ve KOŞULSUZ SEVGİYLE ÖĞRENEN MUTLU ÇOCUKLAR mottomuzla sevgili çocuklarımızın her daim yanında olacağız.

 

Metin ÖZTÜRK

KURUCU

bilgisayar tamircisi