Psikolojik Danışmanlık

PSİKOLOĞUMUZ DİYOR Kİ ;

Öğrencilerimizin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda büyümesi için temel ihtiyaçlarının karşılanması oldukça önemlidir. Ancak çocuklarımızın temel ihtiyaçlarının yanı sıra duygusal, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması da oldukça önem arz etmektedir. Bu ihtiyaçlarının karşılanması bakımından aile ve okul olarak birlikte çalışılmalıdır. Bu nedenle okulumuzda çocuklarımızın psikolojik ve sosyal ihtiyaçları bakımından velilerimiz ile sürekli bir iş birliği içindeyiz.

Okul öncesi rehberlik çalışmalarının ana amacı, çocukların Dil, Sosyal, Fiziksel ve Psikomotor gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi ve eğitim faaliyetlerinin de bu duruma paralel geliştirilmesidir. Bu ihtiyaçlardan dolayıdır ki, Metin Dede Anaokulu’nda çocuğun ve ailenin okula uyum sağlamasına yardımcı olunmakta, veli okul iş birliğinin sağlanması amacıyla ailelerle sürekli iletişim kurulmakta ve sınıf içi gözlemler yaparak çocuğun gelişim süreçleri ile ilgili sınıf öğretmenleri ile bilgi alışverişi sağlayarak aileler bilgilendirilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra çocuklarımıza ve velilerimize anne/çocuk iletişimleri, sosyalleşmek ve uyum süreci ile ilgili rehberlik hizmetleri de verilmekte, aile – çocuk – okul ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanmaktadır.

 

Gamze KASIMOĞLU
Okul Psikoloğu

bilgisayar tamircisi