Velilerimiz İçin

Okulumuza yeni kayıt yaptıran velilerimiz için hazırlanan bu rehberde okulumuzda velilerimiz için sunduğumuz hizmetleri özetledik . Çocuklarımızın yanı sıra velilerimizle de iç içe olmak, aile ortamını kurmak ve sürekli iletişim halinde olmak adına oluşturduğumuz başlıca 7 başlık ve pek çok şey Metin Dede Anaokulunda sizleri bekliyor.

–  Güvenlik ve Kamera

Metin Dede Anaokulu olarak güvenlik önceliğimizdir. Sınıf ortamlarımız çocukların gelişim özelliklerine uygun masa ve sandalyeler, köşe ve kenar korumaları, hafif, sağlam ve kolay temizlenebilir mobilyalar, antibakteriyel yıkanabilir halılar, yumuşak minderler, rahat hareket imkanı sağlayan geniş ve ferah oyun alanından oluşur.

Öğrencilerimiz sınıf içi ve sınıf dışı ortamlarda öğretmen refakatinde hareket eder. Bunların yanı sıra okul sınıflar, koridorlar, okul içi ve okul dışı alanlar 7 gün 24 saat güvenlik kamerası ile izlenir.

Veli – Çocuk Etkinlikleri

Metin Dede Anaokulu programı olan 7C ELP modeli kapsamında okul-aile işbirliğini geliştirmek, çocukların öğrenme sürecinde bütünlüğü sağlamak amacı ile her ay aile-çocuk atölye ve etkinlikleri düzenlenir. Çocukların sosyal – duygusal gelişimini desteklemek için aile katılım günleri, toplantılar, geziler, piknikler, oyun ve eğlenceli aktiviteler düzenlenir.

Gelişimsel Rehberlik

Okulumuzda tam zamanlı okul psikoloğumuz bulunur. Çocuklarımızın ve velilerimizin okula alışma süreçlerini takip eder, çocuklarımızın sosyal, duygusal ve psikomotor gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlar ve aile – çocuk arası iletişimin geliştirilmesinde rol alır. Günden güne büyüyen çocuklarımızı sınıf içinde ve dışında takip ederek dönem dönem çeşitli eğitimler ve bilişsel egzersizler yaptırır. Metin Dede Anaokulu’nda öğrenciler hem fiziksel hem zihinsel hem de psikolojik olarak gelişim gösterir.

Sürekli İletişim

Hafta içi her gün 8.00-17.00 saatleri arasında ve Cumartesi günleri telefonlarımız açıktır. Velilerimiz istedikleri her an okulumuzla iletişim haline geçebilirler. Öğretmenlerimiz, psikoloğumuz ve idaremiz her daim velilerimiz ile pozitif bir iletişim halindedir ve okul bilgi sistemimiz sayesinde haftalık etkinlikler, fotoğraflar, programlar ve aylık beslenme listesi velilerimiz ile paylaşılır. Metin Dede Anaokulu’nda Veli – Okul arası iletişim oldukça pozitiftir.

Aile Ortamı

Metin Dede Anaokulu, adından da anlaşılacağı üzere dede, anneanne, öğretmen, personel, veli ve çocukları ile geniş bir ailedir. Çocuklarımız kendilerini ev ortamındaki kadar mutlu ve huzurlu hisseder, severek okulumuza gelirler.

Veli Toplantıları

Okulumuzda yansıtma haftaları ile birlikte toplam 4 adet genel veli toplantısı yapılır. Bu takvimin dışında velilerimiz gerekli gördükleri her konuda istedikleri zaman bizlerle iletişime geçebilirler.

Sunum Günleri

Sunum günleri okulumuzdaki en eğlenceli ve heyecanlı günlerdir. Çocuklarımızın kendi beceri ve yaratıcılıkları ile oluşturduğu tasarım ve ürünler her dönem ikişer adet olan yansıma haftaları ile velilerimize sunulur. Sunum günlerinde veli ve çocuklarımızla çeşitli oyunlar oynanır, eğlenceli aktiviteler yapılır, güzel zaman geçirilir ve hatıra fotoğrafları çektirilir. Velilerimiz çocuklarının yaptıkları etkinlikleri incelerken çocuklarımız da kendi emeklerini ailelerine göstermenin heyecanını yaşar. Hazırlanan tasarım ve ürünler çocuklarımız tarafından sunularak; çocuklarda öz güven, farkındalık ve başarı duygusu desteklenir.

 

bilgisayar tamircisi