Yabancı Diller

Gelişen ve globalleşen dünyada en az iki dil bilmek artık gereklilikten ziyade zorunluluk haline gelmiştir. Dünyaya açılabilmek ve diğer toplumlarla sağlıklı iletişim kurabilmenin tek yolu iyi bir yabancı dil eğitiminden geçmektedir. Çocuklarımızın kendi dil ve kültürleri dışında diğer yabancı dillerle ve kültürlerle tanışmasına yönelik ikinci ve üçüncü bir yabancı dil (İngilizce ve Fransızca) becerisi kazandırılmaktadır.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Anaokulumuzda dil eğitimi programı, çocuklarımızın yaş grupları ve lingual gelişimleri dikkate alınarak düzenlenmiştir. Dil programı olarak OXFORD üniversitesi okul öncesi dil eğitimi uzmanları tarafından hazırlanan ” MOUSE AND ME !” dil programı uygulanmaktadır.

Programın işletilmesinde programa ait kaynaklar takip edilmektedir. Her yaş grubuna hitap eden ve İngilizce’nin temel terimlerini, renkleri, sayıları, basit konuşma dilini ve daha pek çok dil becerisini kazandıran bir dil eğitimi ilkesi ile günlük hayatta dil kullanımını İngilizce Drama dersleri ile de desteklenmektedir.

FRANSIZCA DİL EĞİTİMİ ( SEÇMELİ )

Sadece büyük yaş grubu öğrencilerimize uygulanan bu programda velilerin ya da çocukların istekleri doğrultusunda seçtikleri basit Fransızca dersleri verilmektedir. Sayılar, renkler, hayvanlar, basit konuşma ve konuşulanları anlama gibi pek çok temel dil yetisi kazandırılmaktadır.

 

bilgisayar tamircisi - çevre danışmanlık